🍇🍷Wijn Agenda vanaf 28 februari🥂🍴

  • Wijn Agenda Canva Betaald

🍇🍷Wijn Agenda vanaf 28 februari🥂🍴


Op de lange latten? Of  in de Carnaval-sferen? De Wijn Agenda is in elk geval weer aangevuld met leuke, interessante en heerlijke proeverijen, cursussen, festivals, masterclasses en supergezellige WijnSpijs Wandelingen. Kijk je even mee?

Wijn Festijn Amersfoort

wijn festijn logoOp 28 februari & 1 maart 2025 komt het Wijn Festijn het voorjaar vieren in de Sint Joriskerk in Amersfoort. Een indoor editie op één van de mooiste locaties die Amersfoort rijk is. De kerk zal worden omgetoverd tot een intiem wijnfestival. Kom gezellig langs en geniet van meer dan 100 verschillende wijnen en smakelijke lekkernijen. Dat alles onder het genot van gezellige muziek. Koop je ticket in de voorverkoop en garandeer zo dat je die heerlijke wijnproeverij en bourgondische lekkernijen niet mist. Amersfoort, maak je klaar om weer heerlijk te borrelen met de lekkerste wijnen uit de hele wereld! 😉 Een ticket geeft je toegang tot het Wijn Festijn, wijnglas in bruikleen en lekkere muziek om op te borrelen! Meer info en bestellen van tickets via hetwijnfestijn.nl 

WijnSpijs Wandeling

WijnSpijs Wandeling logoOp zondag 2 maart kun je in Amsterdam en Leiden genieten van een culinaire wijn-spijs wandeling! De WijnSpijs Wandeling is een gezellige wandeling langs ongeveer zes hotspots en fine dining zaken. Overal word je gastvrij ontvangen. De restaurateurs zorgen voor een echte restaurant ervaring en overal staat een verfijnde wijnspijs combinatie voor je klaar. Een heerlijke lange lunch dus! Wandel met je eigen gezelschap van 12:00 uur tot 17:00 uur langs lommerrijke lanen of pittoreske straatjes langs je favoriete restaurants! Een heerlijke ontspannen middag voor winelovers en foodies. Check hier welke restaurants meedoen en of er nog plek is!

PERSWIJN Proeverij Union Grands Crus Bordeaux

Grands Crus Bordeaux uitgelichtMaandag 3 maart 2025 presenteert Perswijn in Amsterdam de twaalfde editie van deze unieke proeverij in Nederland. Circa 100 topchâteaux zullen wijnen van jaargang 2022 laten proeven. De proeverij biedt de zeldzame kans om top Grands Crus van de Bordeaux te proeven. De wijnproeverij wordt georganiseerd in samenwerking met De Bruijn in Wijnen en Wijnkoperij Okhuysen.
13:00 – 16:30 uur: doorlopende proeverij voor wijnprofessionals (mensen die fulltime werkzaam zijn in de wijnsector. Bent u dat niet, dan bent u uitsluitend op het tijdslot voor wijnliefhebbers welkom).
18:00 – 20:30 uur: proeverij voor wijnliefhebbers
Meer info en inschrijven via perswijn.nl/bordeaux

Wijnoorkonde, Gouda

ton Wortelboer in wijngaardVoor alle wijnliefhebbers organiseert Ton Wortelboer, Aanbevolen wijn- en gedistilleerd docent van de Wijnacademie, Bevoegd en ervaren docent Gastronomie en SVH Wijnmeester. Deze cursus die 5 avonden duurt en start op donderdag 6 maart. Tijdens deze cursus wordt aandacht geschonken aan het proeven van diverse wijnen en thuis geraken in zeer veel wijngebieden. Deze avonden bestaan uit 1 uur theorie en 1,5 uur proeven waarbij veel aandacht wordt besteed aan de proef-technische vaardigheden. U zult kennismaken met zo’n 48 -tal wijnen van zeer uiteenlopend karakter. Deze cursus kunt U afsluiten met het examen Niveau 2 [wijnoorkonde] Alle informatie daarover krijgt U tijdens deze cursus. Waar? Wijngro van Welie te Gouda. Meer info en aanmelden: procuwijs.nl

Beginnerscursus wijn (Sden 1 Wijnvignet), Zaandam en online

Ed CarperDonderdag 6 maart 2025. Niet langer theorielessen live, maar leer eerst thuis de theorie in je eigen tijd met video’s en quizjes in je eigen tempo,  die 1 jaar tot je beschikking staan, gevolgd door een praktijkavond via zoom die je thuis kan doen of in Zaandam. Als je voor zoom gaat krijg je een pakketje van 8 wijnen met 50ml opgestuurd waar we de stof herhalen door opdrachten en de kenmerken van de bekendste druivenrassen ook werkelijk proeven. En kan je 6 maart niet? Ook geen probleem. De les wordt opgenomen. Exclusief examen en het boekje “ik weet wat van wijn” (te bestellen bij wijn.nl). Ga hier naar toe voor SDEN1 in Zaandam en hiervoor de Zoom versie

Wijn Festijn Rotterdam

wijn festijn logoOp 7 & 8 maart 2025, keert het Wijn Festijn weer terug naar Rotterdam! Dit keer met een voorjaars editie in de Laurenskerk. De prachtige kerk zal worden omgetoverd tot een intiem wijnfestival. Kom gezellig langs en geniet van meer dan 100 verschillende wijnen en smakelijke lekkernijen. Dat alles onder het genot van gezellige muziek. Koop je ticket in de voorverkoop en garandeer zo dat je die heerlijke wijnproeverij en bourgondische lekkernijen niet mist. Rotterdam, maak je klaar om weer heerlijk te borrelen met de lekkerste wijnen uit de hele wereld! ? Een ticket geeft je toegang tot het Wijn Festijn, wijnglas in bruikleen en lekkere muziek om op te borrelen! Meer info en bestellen van tickets via hetwijnfestijn.nl

WijnSpijs Wandeling

WijnSpijs Wandeling logoOp zondag 9 maart kun je in Den Haag, Utrecht, Groningen en Breda genieten van een culinaire wijn-spijs wandeling! De WijnSpijs Wandeling is een gezellige wandeling langs ongeveer zes hotspots en fine dining zaken. Overal word je gastvrij ontvangen. De restaurateurs zorgen voor een echte restaurant ervaring en overal staat een verfijnde wijnspijs combinatie voor je klaar. Een heerlijke lange lunch dus! Wandel met je eigen gezelschap van 12:00 uur tot 17:00 uur langs lommerrijke lanen of pittoreske straatjes langs je favoriete restaurants! Een heerlijke ontspannen middag voor winelovers en foodies. Check hier welke restaurants meedoen en of er nog plek is!

ViniBio

Jeroen en Ghislaine ViniBio uitgelichtOp maandag 10 maart organiseert Melman Communications alweer de 12e editie van ViniBio, het grootste wijnproeverij evenement in Nederland voor biologische, biodynamische en natuurwijnen.
Deze B2B proeverij is alleen toegankelijk voor wijnprofessionals uit de wijnhandel, horeca (on trade) en pers. Naast Nederlandse wijnimporteurs, presenteren ook diverse producenten uit de Oude & Nieuwe Wijnwereld hun wijnen. Benieuwd hoe ViniBio eruit ziet? Bekijk dan deze video op You Tube. Waar? Hotel Van der Valk Amsterdam Amstel, Joan Muyskenweg 20, 1096 CJ Amsterdam. Inschrijven kan via deze link.

Masterclass Frank Smulders Grenache/Garnacha vs Pinot Noir

Workshop Frank SmuldersOok dit jaar zal Master of Wine Frank Smulders een masterclass geven voor Wineflight. Tijdens deze workshop krijgen we een heuse battle van 2 topdruiven: Grenache/Garnacha versus Pinot Noir. Benieuwd naar de uitslag? Deze workshop is op masterclass niveau. Zowel professionals als consumenten zijn welkom. Van de deelnemers wordt echter wijnkennis verwacht minimaal op gevorderden niveau. De masterclass vindt plaats bij Restaurant Parkheuvel in Rotterdam op woensdagavond 12 maart. Check hier of er nog plaatsen beschikbaar zijn voor deze interessante masterclass!

Celebrating Riesling in Timisoara! 

Rovinhud Riesling 2025Op 13 maart is het Internationale Riesling Dag. “Riesling, een van de mooiste witte wijndruiven ter wereld, die uitzonderlijk expressieve en langdurige wijnen kan produceren, van droog tot zoet.” Wine Grapes – Jancis Robinson, Julia Harding, José Vouillamoz.
Overal ter wereld staat deze dag Riesling in de spotlight. Voor het eerst wordt dit in Timisoara, Roemenië, op een speciale manier gevierd. Op dinsdagavond 12 maart wordt een wijndiner georganiseerd in Restaurant Merlot waarbij Roemeense Rieslings worden geschonken. Op woensdagavond 13 maart vinden twee fantastische masterclasses, gepresenteerd door twee trouwe ambassadeurs van Rovinhud: Előd Ádám en Imre Szakács-Orha, twee van de beste wijnexperts in Roemenië. Daarbij worden Rieslings gepresenteerd van onder meer VanVolxem, Schäfer-Frölich, Battenfeld Spanier, Rockbare Clare Valley, Framingham,  Fx Pichler, Markus Molitoren meer…
Uiteraard zet iedereen zich ook nu weer voor 100% in als vrijwilliger om geld in te zamelen voor het zeer belangrijke werk van de zelfbepleiters bij Ceva de Spus om de kwaliteit van leven van mensen met een beperking te verbeteren. Speciale dank aan Riviere Ballroom voor het gratis ter beschikking stellen van de zaal. Meer over dit evenement en bestellen van tickets via rovinhud.ro.

Nederlandse wijn proeven

banner 5 proeverij pluk maart 25Kom je ook naar de Pluk? Nederlandse Wijn is voor veel mensen, ook wijnkenners, een onbekend terrein. Wellicht heb je een keer een glas van De Apostelhoeve, De Kleine Schorre of het Betuws Wijndomein gedronken, maar er is zoveel meer!
We duiken deze avond volop in de Nederlandse wijn. Maarten van Droffelaar RV vertelt over de geschiedenis, over de specifieke omstandigheden waar Nederlandse wijnmakers mee te maken krijgen en we proeven heerlijke wijn uit onverwachte regio’s. Natuurlijk kun je ook weer een lekkere borrelplank bestellen! Kortom, leuk en gezellig, maar ook een beetje leerzaam!
Tickets bestellen doe je via deze link. Meer info: www.drof.nl.

Wijn Festijn Eindhoven

wijn festijn logoOp 14 & 15 maart 2025, komt het Wijn Festijn naar Eindhoven! Het welbekende Klokgebouw zal worden omgetoverd tot een intiem wijnfestival. Kom gezellig langs en geniet van meer dan 100 verschillende wijnen en smakelijke lekkernijen. Dat alles onder het genot van gezellige muziek. Koop je ticket in de voorverkoop en garandeer zo dat je die heerlijke wijnproeverij en bourgondische lekkernijen niet mist. Eindhoven, maak je klaar om weer heerlijk te borrelen met de lekkerste wijnen uit de hele wereld! ? Een ticket geeft je toegang tot het Wijn Festijn, wijnglas in bruikleen en lekkere muziek om op te borrelen! Meer info en bestellen van tickets via hetwijnfestijn.nl

Prowein, Studio Cru, Orange Hour…

Prowein logoРrоWеіn is een jaarlijkse handelsbeurs die plaatsvindt in Düѕsеldоrf, Duitsland. Dit jaar vindt Prowein plaats van 16-18 maart 2025. РrоWеіn is een van de centrale trade fairs voor de hele industrie. Het is een ontmoetingsplaats voor professionals diverse branches waaronder onder meer alle dranken, gastvrijheid, zorg, handel, groothandel, detailhandel, import en export. Er vinden dagelijks interessante masterclasses plaats en op dit B2B platform kunnen afspraken worden gemaakt met wijnmakers en -huizen. Zo is Studio Cru aanwezig met enkele van haar Italiaanse cliënten. Het het traditionele Orange Hour vindt dit jaar plaats op zondag 16 maart 16-30-17.30 in Hal 1, stand  C110 – Duits Wijninstituut. Inschrijven hiervoor doe je via deze link. Meer info en entreekaarten voor Prowein: prowein.com

WijnSpijs Wandeling

WijnSpijs Wandeling logoOp zondag 16 maart kun je in Zwolle, Nijmegen, Amersfoort en Maastricht genieten van een culinaire wijn-spijs wandeling! De WijnSpijs Wandeling is een gezellige wandeling langs ongeveer zes hotspots en fine dining zaken. Overal word je gastvrij ontvangen. De restaurateurs zorgen voor een echte restaurant ervaring en overal staat een verfijnde wijnspijs combinatie voor je klaar. Een heerlijke lange lunch dus! Wandel met je eigen gezelschap van 12:00 uur tot 17:00 uur langs lommerrijke lanen of pittoreske straatjes langs je favoriete restaurants! Een heerlijke ontspannen middag voor winelovers en foodies. Wees er snel bij, want veel wandelingen zijn al uitverkocht! Check hier welke restaurants meedoen en of er nog plek is!

Noëls Wijnverkenning

Hotel-Okura-Amsterdam---Noel-Vanwittenbergh-1920wOntrafel de geheimen van wereldsignaturen met Noëls Wijnverkenning. Deze wijnproeverij vindt plaats in de elegante setting van de Lobby Bar van Hotel Okura in Amsterdam. Onder de deskundige begeleiding van Honorary Gastronomy Sommelier Noël Vanwittenbergh ontdekken gasten hoe één enkele druivensoort, gedreven door historie en terroir, transformeert tot unieke expressies in verschillende landen. Drie maanden lang elke 3 weken op woensdag van 19.30 – 21.30 uur: 19 maart, 9 april, 30 april en 21 mei 2025.
Meer info en boekingen: okura.nl

Basiscursus wijn (SDEN2 Wijnoorkonde), Zaandam en online

Ed CarperVanaf 20 maart 2025. Niet langer theorielessen live, maar leer eerst thuis de theorie in je eigen tijd met video’s en quizjes in je eigen tempo,  die 1 jaar tot je beschikking staan, gevolgd door 3 praktijkavonden via zoom die je thuis kan doen of in Zaandam. Als je voor zoom gaat krijg je elke proefavond een pakketje van 8 wijnen met 50ml opgestuurd waar we de stof herhalen door opdrachten en de kenmerken van de bekendste druivenrassen ook werkelijk proeven. En kan je 20 maart niet? Ook geen probleem. De les wordt opgenomen. Exclusief examen en het boekje “ik weet meer van wijn” (te bestellen bij wijn.nl). Ga hier naar toe voor SDEN2 in Zaandam en hiervoor de Zoom versie.

Wijn Festijn Den Haag

wijn festijn logoOp 21 & 22 maart 2025 keren we met het Wijn Festijn weer terug naar de Grote Kerk in Den Haag. Een indoor editie op één van de mooiste locaties die Den Haag rijk is. De kerk zal worden omgetoverd tot een intiem wijnfestival. Kom gezellig langs en geniet van meer dan 100 verschillende wijnen en smakelijke lekkernijen. Dat alles onder het genot van gezellige muziek. Koop je ticket in de voorverkoop en garandeer zo dat je die heerlijke wijnproeverij en bourgondische lekkernijen niet mist. Den Haag, maak je klaar om weer heerlijk te borrelen met de lekkerste wijnen uit de hele wereld! 😉 Een ticket geeft je toegang tot het Wijn Festijn, wijnglas in bruikleen en lekkere muziek om op te borrelen! Meer info en bestellen van tickets via hetwijnfestijn.nl 

Thee-wijnworkshop Tea vs. Wine: the final battle

Flyer_thee-wijn_vierkant_zonder datumDatum: 22 maart 2025 13.30-16.30 uur. Locatie: Theeplantage Het Zuyderblad.
Een toffe workshop bij Cecile.wine in samenwerking met Linda Cebrian-Rampen van theeplantage Het Zuyderblad. Ga met theesommelier Linda en Weinakademiker Cecile op ontdekkingstocht tijdens deze spannende, gezellige en lekkere thee-wijnworkshop. Aan de hand van een vijftal zeer verschillende hapjes waar wij de combinaties qua drank bij verzorgen, gaan we op zoek naar de verschillen, overeenkomsten en contrasten: wat werkt, wat niet en waarom. Tea vs. Wine, weten wie de winnaar wordt? Proef met ons mee en meld je aan via deze LINK!

Wijn-Spijs proeverij ‘Rondje BeNeLux’, Zaandam

Ed CarperZaterdag 22 maart gaat Ed Carper, Carper Vinum, in Zaandam (op loopafstand van station Zaandam), een wijn-spijs proeverij ‘Rondje BeNeLux’ verzorgen. Wist je dat bijvoorbeeld België, qua wijngaarden, enorm aan het groeien is? Recent is het van 700 naar 1200 hectare gegaan. En omdat we natuurlijk in een ‘cool climate’ gebied zitten worden er ook steeds meer mooie mousserende wijnen gemaakt. We gaan door wijngebieden van Nederland, België en Luxemburg en van 8 van deze gebieden zullen we wijnen proeven waarvan 4 met een bijpassend gerechtje. Van de wijnen zal er een en ander verteld worden over het gebied waar deze vandaan komen en wat er zo specifiek is aan deze wijn. Ga hier naar toe voor meer info. NB Voor vinologen 3 punten in de B categorie.

WijnSpijs Wandeling

WijnSpijs Wandeling logoOp zondag 23 maart kun je in Tilburg, Delft, Alkmaar en Eindhoven genieten van een culinaire wijn-spijs wandeling! De WijnSpijs Wandeling is een gezellige wandeling langs ongeveer zes hotspots en fine dining zaken. Overal word je gastvrij ontvangen. De restaurateurs zorgen voor een echte restaurant ervaring en overal staat een verfijnde wijnspijs combinatie voor je klaar. Een heerlijke lange lunch dus! Wandel met je eigen gezelschap van 12:00 uur tot 17:00 uur langs lommerrijke lanen of pittoreske straatjes langs je favoriete restaurants! Een heerlijke ontspannen middag voor winelovers en foodies. Wees er snel bij, want veel wandelingen zijn al uitverkocht! Check hier welke restaurants meedoen en of er nog plek is!

Wijn Festijn Utrecht

wijn festijn logoOp 28 & 29 maart 2025, komt het Wijn Festijn naar Utrecht! Dit keer met een voorjaars editie in de Werkspoorkathedraal. Deze prachtige locatie zal worden omgetoverd tot een intiem wijnfestival. Kom gezellig langs en geniet van meer dan 100 verschillende wijnen en smakelijke lekkernijen. Dat alles onder het genot van gezellige muziek. Koop je ticket in de voorverkoop en garandeer zo dat je die heerlijke wijnproeverij en bourgondische lekkernijen niet mist. Utrecht, maak je klaar om weer heerlijk te borrelen met de lekkerste wijnen uit de hele wereld! Een ticket geeft je toegang tot het Wijn Festijn, wijnglas in bruikleen en lekkere muziek om op te borrelen! Meer info en bestellen van tickets via hetwijnfestijn.nl

Amsterdam Wine Festival

Amsterdam Wine Festival logoDit jaar niet één, maar twee weekenden feest: 28 t/m 30 maart & 4 t/m 6 april, op een nieuwe locatie: de iconische Markthal in Amsterdam. Ontdek meer dan 200 wijnen uit landen als Chili, Australië, Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika. Het Amsterdam Wine Festival vieren we samen met alle wijnboeren van het Zuidelijk halfrond. Op 28 t/m 30 maart en 4 t/m 6 april proosten we samen op een geslaagde oogst. De wijnboeren zijn hun kelder al ingedoken en hebben hun mooiste wijnen naar boven gehaald. Verwacht veel diversiteit: van overheerlijke klassiekers tot de onbekendere schatten van het Zuidelijk halfrond. Meer info en tickets via amsterdamwinefestival.nl

Mitra WineXperience Den Dungen

Mitra WineXperience den DungenWijn is een beleving! Ieder glas heeft zijn eigen karakteristieke kleur, geur en smaak. Stap samen met Mitra Slijter van den Donk in de wereld van fijnproevers. Op 29 maart a.s. van 20:00 tot 23:00 uur in de Litserborg, Litserstraat 2 in Den Dungen. Gedurende 3 uren kan men genieten van de lekkerste, niet alledaagse wijnen uit het assortiment. Tevens kunt u door de toevoeging van foodpairing ervaren wat de verschillende gerechtencombinaties doen met de smaak van de wijn of juist niet. Tijdens de Mitra Wine Xperience is er tevens de mogelijkheid om uw favorieten direct te bestellen met een korting. Proef en beleef tijdens de Mitra Wine Xperience in gezelschap van de meest gepassioneerde wijnmakers en specialisten. (Her)ontdek druivenrassen en ontdek nieuwe smaken en de mooiste food combinaties! Kaarten zijn te koop via ticketkantoor.nl of in de winkel: Slijerij Roger en Ingrid van der Donk, Klokakker 1 in Sint Michielsgestel.

WijnSpijs Wandeling

WijnSpijs Wandeling logoOp zondag 30 maart kun je in Deventer, Den Bosch, Hilversum en Sneek genieten van een culinaire wijn-spijs wandeling! De WijnSpijs Wandeling is een gezellige wandeling langs ongeveer zes hotspots en fine dining zaken. Overal word je gastvrij ontvangen. De restaurateurs zorgen voor een echte restaurant ervaring en overal staat een verfijnde wijnspijs combinatie voor je klaar. Een heerlijke lange lunch dus! Wandel met je eigen gezelschap van 12:00 uur tot 17:00 uur langs lommerrijke lanen of pittoreske straatjes langs je favoriete restaurants! Een heerlijke ontspannen middag voor winelovers en foodies. Wees er snel bij, want veel wandelingen zijn al uitverkocht! Check hier welke restaurants meedoen en of er nog plek is!

KURK: Sipping Sunday Natuurwijn, Eindhoven

Sipping Sunday natural winesKURK Organic wines presenteert: Sipping Sunday Informeel wijnproeven op de late zondagmiddag. 🍷🍾 Zondag 30 maart a.s. staat natuurwijn centraal. Je proeft een keur aan natuurwijnen, van mousserend tot rood en alles er tussenin.
Meerinfo: 📞 0618975527 📩 esther@kurkorganicwines.nl.
Let op: de plaatsen zijn beperkt!
#naturalwinetasting 🥂 #wijnproeverij #naturalwineshopeindhoven #eindjewijn #wijnproeven #wijnproeveneindhoven #woenselwest 🧡 #drinknatural #naturalwine #natuurwijn #organicwine
Meer info? Check kurkorganicwines.nl

MALBEC-MALBEC & MALBEC

procuwijs logoJa, je leest het goed, een overzichtsproeverij van de malbec druif
De datum staat vast, 30 maart 2025  in Lunchroom de Meerkoet, Meerkoetstraat 3, 2406 GA Alphen aan den Rijn.
Ferry Nice weet ervan want die gaat per flight een smaakvolle amuse maken
Wij hebben 16 spraakmakende wijnen gevonden Aanvang 13.00 uur. Meer info en aanmelden:

info@procuwijs.nl.
www.procuwijs.nl/themas

Wine in Choc

Wine in Choc! event FB 3-4-2025Wie is er niet gek op chocolade en wijn? Chocolatier René van Rousseau Chocolade en Weinakademiker Cecile bundelen hun krachten en verrassen u met heerlijke combinaties. We proeven diverse chocolades en bonbons met daarbij uiteraard zoete wijnen maar ook een mousserende en rode wijn staan voor u klaar. Twee geweldige producten, twee bourgondische vakidioten, twee uur genieten!

Datum: donderdag 3 april 2025.
Locatie: Chocoladefabriek Rousseau Chocolade.
Meer info en inschrijven via cecile.wine.

Wijn Festijn Tilburg

wijn festijn logoOp 4 & 5 april 2025 komt het Wijn Festijn naar de Koepelhal in Tilburg. Deze prachtige locatie zal worden omgetoverd tot een intiem wijnfestival. Kom gezellig langs en geniet van meer dan 100 verschillende wijnen en smakelijke lekkernijen. Dat alles onder het genot van gezellige muziek. Koop je ticket in de voorverkoop en garandeer zo dat je die heerlijke wijnproeverij en bourgondische lekkernijen niet mist. Tilburg, maak je klaar om weer heerlijk te borrelen met de lekkerste wijnen uit de hele wereld! 😉 Een ticket geeft je toegang tot het Wijn Festijn, wijnglas in bruikleen en lekkere muziek om op te borrelen! Meer info en bestellen van tickets via hetwijnfestijn.nl

WijnSpijs Wandeling

WijnSpijs Wandeling logoOp zondag 6 april kun je in Rotterdam, Amsterdam en Utrecht genieten van een culinaire wijn-spijs wandeling! De WijnSpijs Wandeling is een gezellige wandeling langs ongeveer zes hotspots en fine dining zaken. Overal word je gastvrij ontvangen. De restaurateurs zorgen voor een echte restaurant ervaring en overal staat een verfijnde wijnspijs combinatie voor je klaar. Een heerlijke lange lunch dus! Wandel met je eigen gezelschap van 12:00 uur tot 17:00 uur langs lommerrijke lanen of pittoreske straatjes langs je favoriete restaurants! Een heerlijke ontspannen middag voor winelovers en foodies. Wees er snel bij, want veel wandelingen zijn al uitverkocht! Check hier welke restaurants meedoen en of er nog plek is!

WijnSpijs Wandeling

WijnSpijs Wandeling logoOp zondag 13 april kun je in Haarlem, Leeuwarden, Bergen om Zoom, Den Haag en Woerden genieten van een culinaire wijn-spijs wandeling! De WijnSpijs Wandeling is een gezellige wandeling langs ongeveer zes hotspots en fine dining zaken. Overal word je gastvrij ontvangen. De restaurateurs zorgen voor een echte restaurant ervaring en overal staat een verfijnde wijnspijs combinatie voor je klaar. Een heerlijke lange lunch dus! Wandel met je eigen gezelschap van 12:00 uur tot 17:00 uur langs lommerrijke lanen of pittoreske straatjes langs je favoriete restaurants! Een heerlijke ontspannen middag voor winelovers en foodies. Wees er snel bij, want veel wandelingen zijn al uitverkocht! Check hier welke restaurants meedoen en of er nog plek is!

Duitsland VDP wijnreis

wijnstudio logoVDP is het Verband Deutscher Prädikatsweingüter, een exclusieve vereniging van Duitse topwijn-producenten. Je kunt je er als wijnmaker niet voor aanmelden, je moet ervoor gevraagd worden. Dit is een unieke kans: één keer per jaar is er een beurs, waarin VDP wijnbedrijven uit alle Duitse wijnregio’s bij elkaar komen, en hun wijnen laten proeven. Dit jaar is dit op 27-28 april en Wijnstudio organiseert een reis er naartoe. Wat leer je tijdens deze Duitsland – VDP reis?

  • Proef de beste wijnen van Duitsland op de VDP beurs.
  • Ontmoet de wijnmakers, hoor het persoonlijke verhaal.
  • Een overzicht van de Duitse wijnbouw, en  nieuwe ontwikkelingen.
  • Leer hoe nieuwe druivenrassen gecreëerd worden bij Geisenheim.

Voor wie? Voor sommeliers, importeurs, winkeliers, horeca-medewerkers, wijn-bloggers en liefhebbers. Meer info en inschrijven kan via wijnstudio.nl

WijnSpijs Wandeling

WijnSpijs Wandeling logoOp zondag 4 mei  kun je in Amsterdam, Dordrecht, Zwolle en Arnhem genieten van een culinaire wijn-spijs wandeling! De WijnSpijs Wandeling is een gezellige wandeling langs ongeveer zes hotspots en fine dining zaken. Overal word je gastvrij ontvangen. De restaurateurs zorgen voor een echte restaurant ervaring en overal staat een verfijnde wijnspijs combinatie voor je klaar. Een heerlijke lange lunch dus! Wandel met je eigen gezelschap van 12:00 uur tot 17:00 uur langs lommerrijke lanen of pittoreske straatjes langs je favoriete restaurants! Een heerlijke ontspannen middag voor winelovers en foodies. Wees er snel bij, want veel wandelingen zijn al uitverkocht! Check hier welke restaurants meedoen en of er nog plek is!

WijnSpijs Wandeling

WijnSpijs Wandeling logoOp zondag 11 mei  kun je in Alkmaar en Den Bosch genieten van een culinaire wijn-spijs wandeling! De WijnSpijs Wandeling is een gezellige wandeling langs ongeveer zes hotspots en fine dining zaken. Overal word je gastvrij ontvangen. De restaurateurs zorgen voor een echte restaurant ervaring en overal staat een verfijnde wijnspijs combinatie voor je klaar. Een heerlijke lange lunch dus! Wandel met je eigen gezelschap van 12:00 uur tot 17:00 uur langs lommerrijke lanen of pittoreske straatjes langs je favoriete restaurants! Een heerlijke ontspannen middag voor winelovers en foodies. Wees er snel bij, want veel wandelingen zijn al uitverkocht! Check hier welke restaurants meedoen en of er nog plek is!

“New Talents Tasting”, Amsterdam

Logo-Duitse-wijnen New Talents. jpgGraag nodigt Melman Communications u op maandagmiddag 12 mei uit voor de vernieuwde, 7e editie van de “New Talents Tasting”, een proeverij van kwaliteitswijnen uit Duitsland, Oostenrijk en de Elzas.  Hierbij zullen ruim 25 wijnproducenten en importeurs acte de présence geven.
Voorafgaand aan deze proeverij kunt u deelnemen aan een “Schatkamer Proeverij” van zeldzame wijnen uit grote jaren en/of van schitterende wijngaarden, onder leiding van DWI Riesling Fellow, Albert de Jong.
Programma:
12.00 – 13.00 uur: Presentatie Schatkamer Proeverij door Albert de Jong
13.00 – 18.00 uur: Doorlopende proeverij
Let op! Deze proeverij is alleen toegankelijk voor handel, horeca en pers.
Meer info en inschrijven via melmancommuncations.nl

Riesling uit Magnums

procuwijs logoOp 18 mei 2025: Wijnproeverij met 13 Riesling wijnen uit magnums van bekende wijnmakers, zoals van Volxem, Zilliken, Clemens Busch & Riffel. Jaargangen van 2020 tot 2013!  Het zal een bijzondere ervaring worden.
Waar: Lunchroom de Meerkoet, Meerkoetstraat 3, 2406 GA Alphen aan den Rijn.
Uiteraard gaat  Ferry Nice daar enkele smakelijke amuses bij maken.
Aanvang 13.00 uur. Voor meer info en aanmelden:
info@procuwijs.nl
www.procuwijs.nl/themas

WijnSpijs Wandeling

WijnSpijs Wandeling logoOp zondag 18 mei  kun je in Breda, Groningen en Nijmegen genieten van een culinaire wijn-spijs wandeling! De WijnSpijs Wandeling is een gezellige wandeling langs ongeveer zes hotspots en fine dining zaken. Overal word je gastvrij ontvangen. De restaurateurs zorgen voor een echte restaurant ervaring en overal staat een verfijnde wijnspijs combinatie voor je klaar. Een heerlijke lange lunch dus! Wandel met je eigen gezelschap van 12:00 uur tot 17:00 uur langs lommerrijke lanen of pittoreske straatjes langs je favoriete restaurants! Een heerlijke ontspannen middag voor winelovers en foodies. Wees er snel bij, want veel wandelingen zijn al uitverkocht! Check hier welke restaurants meedoen en of er nog plek is!

Leergang Noord Amerikaanse wijnen

Noord-Amerika Ed CarperLeer in drie donderdagavonden  22 mei en 05 en 19 juni (19:30-22:30 uur) alles over de verschillende wijnen van Noord Amerika. Een verdiepende cursus over de mooie diversiteit van de Noord Amerikaanse wijnen. California, Oregon, Washingtons State, Canada en Lake District komen aan bod. Elke avond worden 8 wijnen geproefd. Voor wie? Voor een ieder die meer wil weten over Noord Amerikaanse wijnen. Zowel geschikt voor de gevorderde wijndrinker als de liefhebber van wijn. Deze cursus wordt gegeven door Ed Carper, Weinakademiker, DipWSET, Register Vinoloog en Vinoloog van het Jaar 2020. SDEN Register Wijndocent. De lessen vinden plaats in het proeflokaal van Carper Vinum in Zaandam maar kunnen ook via zoom worden bijgewoond. Je krijgt dan van tevoren proefflesjes van 50 ml thuisgestuurd. De lessen worden opgenomen, dus later terugkijken is mogelijk als je op de avonden niet kunt. Ook losse lessen volgen is mogelijk. Voor Vinologen zijn er totaal 9 punten te verdienen in categorie B voor de 3 bijeenkomsten. Meer info en inschrijven via carpervinum.nl

WijnSpijs Wandeling

WijnSpijs Wandeling logoOp zondag 25 mei  kun je in Tilburg, Delft en Nijmegen genieten van een culinaire wijn-spijs wandeling! De WijnSpijs Wandeling is een gezellige wandeling langs ongeveer zes hotspots en fine dining zaken. Overal word je gastvrij ontvangen. De restaurateurs zorgen voor een echte restaurant ervaring en overal staat een verfijnde wijnspijs combinatie voor je klaar. Een heerlijke lange lunch dus! Wandel met je eigen gezelschap van 12:00 uur tot 17:00 uur langs lommerrijke lanen of pittoreske straatjes langs je favoriete restaurants! Een heerlijke ontspannen middag voor winelovers en foodies. Wees er snel bij, want veel wandelingen zijn al uitverkocht! Check hier welke restaurants meedoen en of er nog plek is!

Wijn-Spijs proeverij giro d’Italia

Ed CarperZondagmiddag 1 juni om 13:30. We gaan weer de Giro d’Italia organiseren! We gaan 8 Italiaanse wijnen proeven van verschillende wijngebieden waarvan 4 met een bijpassend gerechtje. Dus niet te zwaar tafelen van tevoren!
Wil je een gezellige middag beleven en ook nog wat opsteken over deze wijngebieden van Italië dan is dit wat voor jou! Ons proeflokaal is in de Botenmakersstraat te Zaandam op loopafstand van station Zaandam.
Voor Vinologen: 3 PE punten in categorie B. Meer info en je plekje reserveren via carpervinum.nl.

WijnSpijs Wandeling

WijnSpijs Wandeling logoOp zondag 1 juni  kun je in Amsterdam, Maastricht, Amersfoort en Deventer genieten van een culinaire wijn-spijs wandeling! De WijnSpijs Wandeling is een gezellige wandeling langs ongeveer zes hotspots en fine dining zaken. Overal word je gastvrij ontvangen. De restaurateurs zorgen voor een echte restaurant ervaring en overal staat een verfijnde wijnspijs combinatie voor je klaar. Een heerlijke lange lunch dus! Wandel met je eigen gezelschap van 12:00 uur tot 17:00 uur langs lommerrijke lanen of pittoreske straatjes langs je favoriete restaurants! Een heerlijke ontspannen middag voor winelovers en foodies. Wees er snel bij, want veel wandelingen zijn al uitverkocht! Check hier welke restaurants meedoen en of er nog plek is!

Exclusieve Canadese Wijnproeverij met Marcel Morgenstern

ijskristal logo ijswijnen GoogleIJswijnen.nl nodigt je van harte uit voor de exclusieve IJswijnen.nl proeverij met wijnen van het Canadese wijnhuis Bella Terra Vineyards! Ontdek de unieke smaken van Canada onder begeleiding van Marcel Morgenstern, eigenaar van Bella Terra Vineyards. Op 4 en 5 juni reist Marcel speciaal naar Nederland om je mee te nemen op een smaakvolle reis door de Canadese wijnwereld.
Proeverijdata:
📅 Woensdag 4 juni | 14:00 – 16:30
📅 Donderdag 5 juni | 20:00 – 22:00
Tijdens deze bijzondere proeverij proef je acht topwijnen, waaronder zes verfijnde droge wijnen en twee exclusieve Canadese ijswijnen. Marcel deelt zijn passie, kennis en bijzondere verhalen over de wijnen, het wijnmaken en de unieke terroirs van Canada. Bij goed weer vindt de proeverij plaats in de buitenlucht, en bij minder weer gezellig binnen.
📍 Locatie: Bakel (exacte details ontvang je na aankoop van je ticket). Mis deze unieke kans niet en beleef de smaken van Canada! Meer info via IJswijnen.nl 

WijnSpijs Wandeling

WijnSpijs Wandeling logoOp zondag 15 juni  kun je in Haarlem en Den Bosch genieten van een culinaire wijn-spijs wandeling! De WijnSpijs Wandeling is een gezellige wandeling langs ongeveer zes hotspots en fine dining zaken. Overal word je gastvrij ontvangen. De restaurateurs zorgen voor een echte restaurant ervaring en overal staat een verfijnde wijnspijs combinatie voor je klaar. Een heerlijke lange lunch dus! Wandel met je eigen gezelschap van 12:00 uur tot 17:00 uur langs lommerrijke lanen of pittoreske straatjes langs je favoriete restaurants! Een heerlijke ontspannen middag voor winelovers en foodies. Wees er snel bij, want veel wandelingen zijn al uitverkocht! Check hier welke restaurants meedoen en of er nog plek is.

Riesling, Pinot & Co.

Riesling Pinot en Co 2025Erg blij zijn we de 22ste editie van Riesling, Pinot & Co. aan te kondigen! Deze zal plaatsvinden op maandag 23 juni 2025 in het Spoorwegmuseum van Utrecht. Geen Riesling, Pinot & Co. zonder masterclasses. En naar goede gewoonte zorgen we ook dit jaar weer voor boeiende thema’s van topsprekers. We zijn daarom bijzonder trots op volgend programma:
Masterclasses: 10.00 – 12.30 uur
Masterclass 1: Lars Daniels MV – Duitse Chardonnay: goed, beter, best.
Masterclass 2:
Inzichten in de moderne aanpak van Duitse wijnbouw. Exclusieve Talk & Taste-sessie met 3 leden van Generation Riesling.
Walking lunch: 12.30 – 13.30 uur
Vakproeverij Riesling, Pinot &Co. 13.30 – 17.30 uur
Inschrijven voor de masterclasses en de andere onderdelen van het programma doe je via deze link.
LET OP! Dit evenement is uitsluitend toegankelijk voor wijnprofessionals!

Wijnreis Madeira

wijnstudio logoMadeira: de meest unieke wijn ter wereld. Als je eenmaal een goede Madeira hebt gedronken, verandert je wijnleven. Madeira smaakt uniek: een prachtige combinatie van weelderig, rijk, complex, en hoog zuur. Er zijn 8 wijnmakers, ieder met een compleet eigen stijl, en we gaan ze bijna allemaal bezoeken. Niet in kelders, maar in warme loodsen met zeer oude, kromgetrokken vaten. Dit is een wijnreis zoals je er nooit meer een zult meemaken.  Vergeet alles wat je weet over wijn, en leer opnieuw. Madeira is de top van een vulkanisch gebergte, midden in de Atlantische oceaan, ter hoogte van Marokko, 600 km vanaf de kust. De steile bergen zijn altijd-groen, bedekt met venkel, varens, planten en wilde bloemen. Het zuiden is zonnig, met palmbomen. Centraal Madeira is een hoog en steil gebergte, en in het noorden is er een constant spel van wolken die komen en gaan. In dit ruige landschap zijn terrassen gebouwd voor bananen, suikerriet en wijnbouw. In september is het overdag gemiddeld 23 ºC, en ‘s avonds is het slechts enkele graden koeler. Deze super interessante reis vindt plaats van 1-6 september 2025 en wordt begeleid door Jeroen Bronkhorst, Certified Madeira Wine Educator. Meer info en inschrijven via wijnstudio.nl.

Gevorderden cursus wijn (SDEN3 Wijnbrevet, Zaandam

Ed CarperVanaf 12 september: Gevorderdencursus wijn (Wijnbrevet, SDEN3). Leer in 8 avonden (19:30-22:00/22:30 uur) alles over wijnbouw, wijnbereiding, wijnlanden en -gebieden, druivenrassen en wijn-spijscombinaties. Het belangrijkste in deze cursus is het leren proeven van wijnen, er zullen 64 wijnen  worden geproefd die worden geanalyseerd en op een deskundige wijze worden besproken. Je leert de verschillende rassen te herkennen en te weten waar ze veelal vandaan komen. Het cursusmateriaal omvat vele “wijnfeiten” en moet goed worden bestudeerd om het diploma Wijnbrevet SDEN3 te halen.De cursus vindt plaats in de Botenmakersstraat te  ZAANDAM en op loopafstand van station Zaandam. NB: cursus is exclusief het cursusboek en examen. Boek is aan te schaffen via wijn.nl  (Ik weet veel van wijn) Ook hier is het volgen op afstand via zoom mogelijk., Ga hier naar toe voor meer info.

Thee-wijnworkshop Tea vs. Wine: the final battle

Flyer_thee-wijn_vierkant_zonder datumDatum: 4 oktober 2025 13.30-16.30 uur. Locatie: Theeplantage Het Zuyderblad.
Een toffe workshop bij Cecile.wine in samenwerking met Linda Cebrian-Rampen van theeplantage Het Zuyderblad. Ga met theesommelier Linda en Weinakademiker Cecile op ontdekkingstocht tijdens deze spannende, gezellige en lekkere thee-wijnworkshop. Aan de hand van een vijftal zeer verschillende hapjes waar wij de combinaties qua drank bij verzorgen, gaan we op zoek naar de verschillen, overeenkomsten en contrasten: wat werkt, wat niet en waarom. Tea vs. Wine, weten wie de winnaar wordt? Proef met ons mee en meld je aan via deze LINK!

Wine in Choc

Wine in Choc! event FB 9-10-2025Wie is er niet gek op chocolade en wijn? Chocolatier René van Rousseau Chocolade en Weinakademiker Cecile bundelen hun krachten en verrassen u met heerlijke combinaties. We proeven diverse chocolades en bonbons met daarbij uiteraard zoete wijnen maar ook een mousserende en rode wijn staan voor u klaar. Twee geweldige producten, twee bourgondische vakidioten, twee uur genieten!

Datum: donderdag 9 oktober 2025.
Locatie: Chocoladefabriek Rousseau Chocolade.
Meer info en inschrijven via cecile.wine.

Door |28 februari 2025|Categorieën: Agendapuntjes, WIJN, Wijnagenda|Tags: , |0 Reacties

Geef een reactie

Ga naar de bovenkant