Achter iedere fles gedistilleerd gaat een boeiende en verrassende wereld schuil. Een sensatie van smaak, een specifieke productiemethode, een nieuw productiegebied of zelfs een compleet nieuw ingrediënt. Komende maand start bij de Wijnacademie een cursus Gedistilleerd Nieuwe Stijl. Naast leren stoken op locatie is er ook aandacht voor het maken van cocktails en het experimenteren met gedistilleerd-spijs combinaties.
Distilleren is de essentie, de ‘ziel’ van een drank vangen in een fles. Of de basis nu afkomstig is van druiven, andere fruitsoorten, granen of suikerbieten: achter elk etiket gaat een boeiende en verrassende wereld schuil. Een eindeloze variatie aan grondstoffen, distilleermethodes en manieren van rijping zorgen ervoor dat je nooit uitgeproefd raakt.
Stokerij Lubberhuizen
Tijdens drie volle lesdagen wordt de theorie zoveel mogelijk uitgelegd aan de hand van de praktijk. Zo bezoeken we de eerste lesdag gelijk al Stokerij Lubberhuizen in de Betuwe, waar we tijdens een rondleiding alle stappen van het ambachtelijke stookproces voorbij zien komen. Uiteraard wordt er ter plekke ook het nodige geproefd en geanalyseerd!

Foto: Ylfa Raaf
Trends in distillaten
Tijdens de tweede lesdag, die plaatsvindt op de Wijnacademie in Maarn, wordt de theorie achter distillaten als wodka, tequila, cognac, grappa, rum en whisky uitgelegd aan de hand van uitgebreide proefsessies. Wat zit er in je glas? Waarom denk je dat? Wat is de essentie van deze drank? Onder meer processen als vergisten, mouten, branden, distilleren, rijpen en verdunnen komen (nogmaals) aan bod. Natuurlijk wordt er ook gekeken naar nieuwe trends.
Cocktails mixen
De laatste lesdag gaan we (klassieke) cocktails mixen en experimenteren we met distillaat-spijs-combinaties. Ook komen zaken als regelgeving en gezondheid aan bod.
Cocktails mixen en experimenteren met distillaat- spijs combinaties
Gedistilleerd Brevet
De inhoud van de opleiding Gedistilleerd Brevet (SDEN3) aan de Wijnacademie is zeer waardevol voor medewerkers en eigenaren van slijterij en horecaondernemingen. Door het uitgebreide proeftechnische gedeelte en de theorie die gekoppeld wordt aan de praktijk, kunt u beter afwegingen maken bij de inkoop en verkoop van gedistilleerd. Bovendien geeft het Gedistilleerd Brevet toegang tot de opleiding tot Liquorist (SDEN4), eveneens aan de Wijnacademie.
Gedistilleerd Brevet, wie en waar
De lessen worden verzorgd door vinoloog Thijs Akkerman, die tevens in het bezit is van het WSET Diploma in Wines and Spirits en het distilleerdiploma van de landbouwuniversiteit Hohenheim in Stuttgart. Hij importeert wijnen en distillaten, geeft les over dranken en is distilleerder bij Stokerij Lubberhuizen.
Locatie
Stokerij Lubberhuizen in Varik (lesdag 1)
Wijnacademie te Maarn (lesdagen 2 en 3)
Lesdata
15 april, 20 mei en 3 juni
Tijdstip
10.00 – 17.00 uur
Kosten
€ 275,- inclusief BTW
Aanmelden
Aanmelden kan via de website: Gedistilleerd brevet.
🍇🍷🍴Geen enkel culinair nieuwtje missen? Schrijf je dan hier in voor mijn wekelijkse nieuwsbrief!
Geef een reactie