Asperges met een Italiaanse twist: Carpaccio van Asperges met Parmaham en truffelolie! Een recept voor een heerlijk voor- of lunchgerecht. En… welke wijn is daar lekker bij? Een Italiaanse natuurlijk!

Vernaccia di San Gimignano

Bij dit feestelijke gerechtje kies ik een feestelijke Italiaanse witte wijn: een Vernaccia. Vernaccia is een druivenras dat vooral voorkomt in Toscane; de wijn is naar de druif vernoemd. Er zijn veel wijnen van de vernaccia druif te vinden, in verschillende prijsklassen. Vraag er maar eens naar bij je wijnspecialist. Het meest bekend is wellicht de Vernacchia di San Gimignano. Deze wijn is vernoemd naar het historische ommuurde Toscaanse stadje San Gimignano.

Vernacchio wijngaarden met op de achtergrond San Gimignano. (Foto: pixabay)

San Gimignanao, gezien vanuit de omringende wijngaarden (foto: pixabay)

Over het algemeen is een wijn van vernaccia lichtgeel van kleur,  droog, met in neus en mond een fijne kruidigheid. Amandelen, fris citrusfruit, wat nootmuskaat en een fijn bittertje na. Dat bittertje, de amandel, zijn rondheid en het frisse fruit…. allemaal top bij dit gerechtje met zijn ‘touch van witte truffel‘!

Carpaccio van asperges, het recept

Ingrediënten voor 4 personen:

  • 4 dikke witte asperges
  • 8 dunne plakjes Parmaham
  • 1 klein bosje/bakje rucola
  • 50-100 gr Parmezaanse kaas aan het stuk
  • 1 el balsamico azijn
  • 1 el extravierge olijfolie
  • paar drupjes witte truffelolie
  • zwarte peper uit de molen
  • eventueel ter garnering: wat eetbare lentebloemetjes

 Wat je gaat doen:

  • Let op: de asperges worden voor dit gerecht niet gekookt!
  • Schil de asperges en snijd ongeveer 1,5 cm van de onderzijde af.
  • Pak de asperges bij het uiteinde (de onderkant) vast en snijd ze met een dunschiller in dunne plakjes.
  • Meng de extravierge olijfolie met de balsamico azijn en voeg naar smaak wat druppels truffelolie en vers gemalen zwarte peper toe.
  • Breng hiermee de geschaafde asperges op smaak.
  • Leg op vier borden elk twee plakjes Parmaham.
  • Verdeel daarover wat rucola.
  • Drapeer de gemarineerde schijfjes Hollandse asperges daar luchtig over.
  • Schaaf er tot slot wat grof geraspte Parmezaanse kaas over.

Dit recept komt van de website van het Nederlands Asperge Centrum, waar je nog veel meer heerlijke aspergerecepten kunt vinden.

Meer over asperges en recepten ermee op deze website vind je hier.

🍇🥂Geen enkel culinair nieuwtje missen🍷🍴?
Schrijf je dan hier in
voor onze wekelijkse nieuwsbrief en/of
volg Anne-Wies op
InstagramLinkedIn of Facebook